KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912016
nr 1491 2016
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, "Februaridag Sthlm 1991". Signerad, daterad. Olja på duk, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 98x78 cm
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:48:22
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.800 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm